11080640_880952308614758_6317433347376930629_o

Już po raz czwarty Młodzi dla Polski i Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. o godz. 18 w klubie Hybrydy.

?Aż kamień się zmieni w pył? to koncert upamiętniający wybitnego artystę, poetę, muzyka, barda, którego utwory do dziś żyją w świadomości Polaków.

Charyzma i odwaga ? to cechy, które należy wyróżnić w twórczości Jacka Kaczmarskiego. Trudno sobie wyobrazić mieszkańca naszego kraju, który nie kojarzyłby chociażby najsławniejszych utworów tj. ?Mury? czy ?Obława?. Poeta poruszał w swych dziełach tematykę historyczną, kulturową oraz egzystencjalną. Z pewnością miały na to wpływ studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego na przełomie lat ’70 i ’80. Ponad 25 lat swojego życia poświęcił komponowaniu muzyki, pisaniu tekstów oraz ich wykonywaniu. Stał się prawdziwym bardem ?Solidarności?, nie tylko ze względu na treść swoich piosenek ? pracował w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w Monachium oraz występował na rzecz podziemnej ?Solidarności?, wspierał też działalność charytatywną.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowo dwa programy artystyczne!

Na koncercie tradycyjnie już wystąpi zespół w składzie:
Kamil Pawlicki ? gitara, śpiew
Elżbieta Rząca ? śpiew
Kuba Mędrzycki ? fortepian

Śpiewać i grać utwory Jacka Kaczmarskiego będzie także Mateusz Nagórski, przez wielu uznawany za najlepszego wykonawcę piosenek poety. Mateusz zajmuje się również tworzeniem aranżacji muzycznej do wierszy barda, które się jej nie doczekały.

Koncert będzie również okazją do obchodów trzecich urodzin Młodych dla Polski – na wstępie zaprezentujemy nasze przedsięwzięcia z ostatnich 12 miesięcy.

Organizatorzy: Młodzi dla Polski, Samorząd Studentów UW

Wstęp wolny! Zapraszamy!

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU