dsc_4726

W zeszłą sobotę w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu odbył się Bal Niepodległości.

Wydarzenie zgromadziło ponad 200 osób: młodych społeczników z kilkunastu organizacji, zaangażowanych w działalność studencką i charytatywną. Panowie ubrani w eleganckie garnitury i Panie w długie wieczorowe suknie.

Bal rozpoczął się przemowami prezesów: Włodzimierza Doli z Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych oraz Krzysztofa Bielaka ze Stowarzyszenia Młodzi dla Polski. Gościem honorowym, który wygłosił inspirujące słowa do młodych był Wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotr Gliński. Krótko pogratulował zebranym ich dokonań, zachęcił do dalszego ambitnego działania, a także niestronienia od zabawy, która, jak podkreślił, znacząco wpływa na relacje międzyludzkie.

Jak nakazuje tradycja, żaden bal nie może rozpocząć się bez poloneza. Tak było i tym razem. Muzyka grana na fortepianie pochłonęła uczestników, kroczących w charakterystycznym dla wszystkich Polaków rytmie.

Od początku na gości czekał przygotowany bufet, przy którym wywiązywały się długie i żywe dyskusje. Niektórzy tak bardzo się w nie wciągnęli, że na parkiet zawitali dopiero po kilku godzinach. Na nim jednak nie brakowało roztańczonych i doskonale bawiących się par.

Bal okazał się wielkim sukcesem. Młodzi społecznicy wspólnie obchodzili Święto Niepodległości, zacieśnili relacje i współpracę w środowiskach akademickich, a przy tym wszystkim panowała atmosfera szampańskiej zabawy.

Bal został objęty honorowym patronatem  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerami strategicznymi Balu 11 Listopada byli:
Fundacja PZU
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Poczta Polska S.A.

Partnerami wydarzenia byli:
Fundacja Universitatis Varsoviensis
Instytut Debaty Publicznej
Fundacja Sapere Aude
Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo
Instytut Inicjatyw Publicznych
Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Fundacja Republikańska
Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej
Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Partnerom wydarzenia dziękujemy za udzielone wsparcie, a wszystkim gościom za udział w balu!

15086995_1169104343178157_1604657867_n