Warsaw6vb

W czwartek, 10 października o godzinie 14.00 w warszawskim teatrze Palladium odbędzie się warszawska debata przedreferendalna organizowana przez Stowarzyszenie Młodzi dla Polski oraz serwis Polityka Warszawska.

Swój udział w spotkaniu potwierdzili przedstawiciele największych środowisk popierających odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz w referendum tj. Czesław Bielecki, Ludwik Dorn, Piotr Gliński, Piotr Guział, Piotr Ikonowicz, Elżbieta Jakubiak, Ryszard Kalisz, Andrzej Rozenek oraz Przemysław Wipler.

W związku z głosami o potrzebie organizacji dyskusji o Warszawie w obliczu rozpisanego referendum, stowarzyszenie Młodzi dla Polski wyszło z inicjatywą organizacji takiego spotkania. Do współpracy zaprosiło serwis Polityka Warszawska. Dyskusja odbędzie się w dwóch segmentach. Pierwszy dotyczyć będzie spraw komunikacji oraz inwestycji w Warszawie, a drugi spraw administracji, kultury oraz edukacji w Warszawie.

Organizatorzy wychodzą z założenia, że tak ważne dla wspólnot lokalnych sprawy, jak referendum w sprawie odwołanie prezydenta miasta winny być przedmiotem pogłębionej dyskusji przez obydwie strony sporu. Mamy nadzieję na sprawną dyskusję o najważniejszych sprawach Warszawy, tak by obywatele mogli w najlepszy sposób zadecydować o tym jak postąpią 13 października.

Do tej pory udział w debacie potwierdzili: Czesław Bielecki, Ludwik Dorn, Profesor Piotr Gliński, Piotr Guział, Piotr Ikonowicz, Elżbieta Jakubiak, Ryszard Kalisz, Przemysław Wipler, Andrzej Rozenek. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie odpowiedziała oficjalnie na zaproszenie.

Debatę poprowadzą dr Błażej Poboży (INP UW / Polityka Warszawska) oraz Marcin Pieńkowski (iktomaracje.pl/Młodzi dla Polski).

Zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku.

fot. commons.wikimedia.org, DocentX