233

Czwartek 12 czerwca, godz. 17:00
klub Hybrydy, ul. Złota 7/9, Warszawa

Stowarzyszenie Młodzi dla Polski, Wydawnictwo Patria Media, Fundacja Nowy Kierunek i Narodowe Centrum Studiów Strategicznych zapraszają na debatę ?Transformacja czy niepodległość? Próba bilansu i strategia rozwoju dla Polski?, która odbędzie się w czwartek 12 czerwca w Klubie Hybrydy w Warszawie, ul. Złota 7/9, rozpoczęcie o godz. 17:00.


Wokół najnowszej książki prof. Marka Jana Chodakiewicza, poświęconej polskiej transformacji, dyskutować będą:

? Autor książki – historyk i sowietolog z prestiżowego amerykańskiego Instytutu Polityki Światowej
? prof. Antoni Dudek – politolog i historyk, jeden z najlepszych znawców historii PRL i III RP
? dr Tomasz Żukowski – socjolog i politolog badacz społecznego aspektu polskiej transformacji i były doradca Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
? Jacek Kotas – przewodniczący Rady Fundacji NCSS i wiceprezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich.

Spotkanie poprowadzi Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika ?Do Rzeczy?.

Książka ?Transformacja czy niepodległość?? ocenia 25 lat III RP w wymiarze historycznym, politycznym, międzynarodowym i moralnym. Czy transformacja komunizmu automatycznie oznaczała demokrację? Kto bał się słowa ?niepodległość? i jego istoty? Jak zmieniła się sytuacja geopolityczna Polski w tym czasie? Jak III RP poradziła sobie z interpretacją historii najnowszej i definicją polskości? Wreszcie, kto dominuje nad Wisłą ? post-Polacy czy post-PRL-owcy?

Patroni medialni książki ?Transformacja czy niepodległość?? to tygodnik ?Do Rzeczy?, tygodnik ?Idziemy?, ?Radio Wnet, ?Tygodnik Solidarność? oraz portal wPolityce.pl.

 

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU