988727_3592964519055_2132190865_n

W czwartek 24 października o godzinie 18:30 w audytorium C budynku Auditorium Maximum UW będzie okazja, aby porozmawiać o dziennikarskich prowokacjach. Tego dnia studenci Uniwersytetu Warszawskiego zasypią pytaniami Samuela Pereirę oraz Endy?ego Gęsinę-Torresa.

Młodzi dla Polski wraz z autorami bloga iktomaracje.pl przygotowali spotkanie, które zostanie przeprowadzone w ramach innowacyjnej i dynamicznej formuły ?hyde park?. To nie będzie wykład, ani nudne opowieści, tylko wnikliwe pytania i konkretne odpowiedzi na temat specyficznego sposobu pracy dziennikarskiej.

Zarówno dziennikarz Gazety Polskiej Codziennie Samuel Pereira, jak również Endy Gęsina-Torres z Telewizji Polskiej zdobyli popularność dzięki głośnym prowokacjom. Pierwszy ujawnił bliskie kontakty sędziego Milewskiego z premierem Tuskiem w trakcie afery Amber Gold, zaś drugi dostał się do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku i zrealizował reportaż dla programu Tomasza Sekielskiego ?Po prostu?.

Każdy student będzie mógł przed wydarzeniem wysłać pytanie do gościa. Swoimi refleksjami będzie można też podzielić się w trakcie debaty ? bezpośrednio lub przez Internet. Na Twitterze zostanie utworzony specjalny hashtag #grillowanie, pod którym będzie można przesyłać pytania do dziennikarzy. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą naszej skrzynki mailowej mlodzidlapolski@gmail.com.

Link do wydarzenia na Facebooku

plak