1

Młodzi dla Polski i Samorząd Studentów UW serdecznie zapraszają na koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 9 kwietnia 2014 r. o 18:00 w klubie Hybrydy.

Koncert pt. ?Gruzy czy fundamenty? upamiętni dziesiątą rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, wybitnego poety, muzyka, artysty, który swą działalnością w olbrzymim stopniu przyczynił się do budowania świadomości wśród Polaków w latach 80′ i 90′ XX wieku.

Jacek Kaczmarski jest jednym z najbardziej znanych polskich bardów. Jego charakterystyczna barwa głosu znana jest większości Polaków. On sam był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział polonistyki). W swoim życiu poświęcił się muzyce oraz poezji ? napisał ponad 600 wierszy, 5 powieści i dwa libretta. Był także kompozytorem muzyki do swoich wierszy i pieśniarzem ? ponad 25 lat wykonywał swoje utwory na scenie. Oprócz twórczości artystycznej poświęcił się również wspieraniu działań opozycyjnych w komunistycznej Polsce ? działał m.in. w Redakcji Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w Monachium, występował na rzecz podziemnej Solidarności?, brał udział w licznych akcjach charytatywnych.

Wystąpią:
Kamil Pawlicki ? gitara, śpiew
Elżbieta Rząca ? śpiew
Kuba Mędrzycki – fortepian

Koncert jest organizowany przez nas już po raz trzeci.

Przy okazji Młodzi dla Polski obchodzą swoje drugie urodziny, zaprezentujemy nasze działania i przedsięwzięcia dokonane w czasie ostatniego roku.

Organizatorzy: Młodzi dla Polski, Samorząd Studentów UW

Wstęp Wolny! Zapraszamy!

logoFB

 

Link do
wydarzenia na
Facebooku

 

plakat