14717114_1209125265797459_8349510111009101481_n

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. W opinii wielu jedne z najważniejszych w historii. Co oznaczać będzie dla Polski i świata zwycięstwo Hillary Clinton lub Donalda Trumpa?
Młodzi dla Polski mają zaszczyt zaprosić wszystkich na debatę poświęconą wyborom w USA, a w szczególności temu, co nas czeka po 8 listopada.

Naszymi prelegentami będą osoby o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk, a także reprezentujące aż trzy pokolenia:

Tomasz Wróblewski – były redaktor naczelny „Newsweeka”, „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Wprost”. Ukończył Wydział Historyczny UW oraz Wydział Nauk Politycznych w Houston. W 1992 roku jako reporter brał udział w kampanii Billa Clintona, czego owocem była książka na ten temat.

Paweł Krulikowski – absolwent politologii, bezpieczeństwa wewnętrznego i ekonomii na UW. Zajmuje się wizerunkiem w anglosaskich systemach politycznych. Pracował jako sztabowiec i doradca przy polskich kampaniach wyborczych. Komentator i felietonista.

Longin Pastusiak – politolog i amerykanista, były marszałek senatu z ramienia SLD. Autor licznych publikacji na temat amerykańskiej polityki m.in. „Kim jest Brack Obama?”, „Prezydenci amerykańscy wobec spraw polskich” czy „George W. Bush. Jaki człowiek, jaki prezydent?”.

Po wypowiedziach ekspertów będzie oczywiście czas na pytania z publiczności. Dla naszych gości przewidzieliśmy też atrakcje – m.in. urządzimy własne głosowanie wśród widowni.

Debata odbędzie się w czwartek 27.10 na 19:00 do Hybryd na ul. Złotą 7/9. Zapraszamy!