kon_main

W środę 13.04 w Palladium odbył się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, upamiętniający
12. rocznicę Jego śmierci oraz 4. urodziny naszego stowarzyszenia.

Na scenie pojawiło się wielu znakomitych artystów – Kazik Staszewski, lider zespołu Kult, Mateusz Nagórski,
a także Kamil Pawlicki z Elżbietą Rzącą. Miłym zaskoczeniem był gość specjalny, znany pasjonat muzyki Jacka Kaczmarskiego, a obecnie prezes TVP Jacek Kurski, który wykonał kilka utworów artysty. Całości dopełniał Band Grudzińskiego oraz wiersze recytowane przez Dominikę Świątek.

Wypełniona po brzegi sala bardzo żywiołowo reagowała na kolejne utwory takie jak „Nasza klasa”, „Katyń” czy „Sen Katarzyny II”. Nie obyło się także bez bisów „Murów” i „Wojny postu z karnawałem”.

Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego zawsze jest szczególnym wydarzeniem w kalendarzach członków Młodych dla Polski. To właśnie wówczas obchodzimy swoje urodziny. Jest to znakomita okazja nie tylko do przypomnienia sobie twórczości znakomitego artysty, lecz także podsumowania naszej działalności
i określenia nowych wyzwań stojących przed stowarzyszeniem. Tegoroczny koncert wspominamy tym milej ze względu na tak wielką liczbę zainteresowanych- sala koncertowa pękała w szwach, a zgromadzona publiczność liczyła około 1000 osób. Sam koncert był zaś relacjonowany w ogólnopolskich mediach.

Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy powtórzyć część koncertu, aby osoby, które nie mogły być z nami ostatnio, poczuły klimat patriotyzmu piosenek Kaczmarskiego. Koncert Kaczmarski na BIS – piosenki Mateusza Nagórskiego już w najbliższy piątek- 22 kwietnia o godz. 19:30 w klubie Hybrydy. Zapraszamy!

k2 k3 k4 k6 k7 koncert1