odlewa_doprawa

Pierwszego dnia grudnia spotkaliśmy się na Uniwersytecie Warszawskim by debatować o przyszłości polskiej sceny politycznej. Zaproszeni przez nas goście- wyraziste postacie o dwóch skrajnie odmiennych wizjach państwa, gospodarki i polityki byli gwarantami żywej dyskusji. Tradycyjnie nie zabrakło również pytań od zgromadzonej publiczności.

Naszymi gośćmi byli Pan Jacek Wilk, poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia komitetu Kukiz ’15, znany warszawski prawnik, a także wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy oraz Pan Piotr Szumlewicz, doradca OPZZ, dziennikarz i publicysta, kandydat na posła z list komitetu wyborczego Zjednoczona Lewica w wyborach 2015 roku. Nasi rozmówcy odpowiadali na pytania dotyczące zagadnień bieżącej polityki, komentując pomysły reform nowego rządu i dokonując analizy obecnej sytuacji politycznej, jaka zarysowała się po wyborach. Dzielili się także swymi przewidywaniami odnośnie dalszego rozwoju sytuacji politycznej oraz możliwych scenariuszach dla poszczególnych partii.

Po zakończeniu części moderowanej przez prowadzącego nadszedł czas na pytania gości zgromadzonych w audytorium. Wiele pytań zmusiło naszych gości do większego niż zwykle wysiłku i opowiedzeniu np. o własnej wizji sprawiedliwość. Była to także okazja, do głębszego niż ma to miejsce np. w telewizji czy prasie, poznania poglądów zaproszonych na kwestie doktryn politycznych, ekonomicznych czy społecznych. Na zakończenie debaty, pomimo zasadniczo odmiennych zdań w praktycznie wszystkich kwestiach dotyczących polityki a także drobnych uszczypliwości, nasi goście podali sobie ręce i podziękowali za możliwość dyskusji oraz pytania ze strony publiczności.

odlewa