ringuweuropa

W Audytorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się druga z serii debat RING UW organizowanych przez Młodych dla Polski i portal iktomaracje.pl. W dyskusji wzięli udział Krzysztof Szczerski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej. Debatę poprowadzili Karol Darmoros i Bartłomiej Graczak z iktomaracje.pl. Współorganizatorem serii debat Ring UW jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

W debacie uczestniczyło kilkudziesięciu widzów, głównie studentów Uniwersytetu Warszawskiego, ale także gości spoza uczelni.

Krzysztof Szczerski podkreślał, że Unia Europejska odeszła dziś od korzeni, od idei która tworzyła Zjednoczoną Europę, głównie wymieniał tutaj wolność Skrytykował stanowisko euroentuzjastów, którzy uważają, że lekarstwem na kryzys wewnątrz struktur Unii Europejskiej jest rozszerzenie integracji: – To leczenie choroby, lekiem który nie działa – stwierdził Krzysztof Szczerski.

Marcin Święcicki starał się odpierać zarzuty posła Prawa i Sprawiedliwość, próbując tłumaczyć, że idea wolności jest realizowana przez samoograniczanie się interesów narodowych.

– Federacja to nie jest trudne słowo – stwierdził Święcicki podając przykład państw o strukturze federalnej, które są dobrym wskaźnikiem dla Europy.