222

Udało się. Możemy z dumą i wielką radością ogłosić, że nasze wspólne starania doprowadziły do przyjęcia przez Radę m.st. Warszawy uchwały dotyczącej pomnika Witolda Pileckiego! I to jednogłośnie, bez żadnego „ale”!

Ponad pół roku temu, gdy rozpoczynaliśmy akcję, najważniejsze było Wasze wsparcie. Bez niego nie bylibyśmy w stanie przekonać radnych o poważnym i priorytetowym potraktowaniu naszej inicjatywy, nie mielibyśmy również okazji zaistnieć z akcją w mediach, co pozwoliło do jej nagłośnienia. Dziękujemy!

Pomnik powstanie przy al. Wojska Polskiego na Żoliborzu. Lokalizacja ta wybrana została z kilku względów – przede wszystkim formalnych, a także chęci uzyskania przez miasto akceptacji rodziny płk. Pileckiego. Miało również być związane z Jego życiorysem – a to właśnie w pobliżu tego miejsca mieszkał i tamże dał się aresztować hitlerowcom, by ruszyć do piekła Auschwitz z pozornie samobójczą misją.

Inwestorem pomnika będzie miasto, które wyłoży na ten cel nawet 1.500.000 PLN. Projekt pomnika zostanie wyłoniony w konkursie spośród nadesłanych propozycji.

Pełna treść przegłosowanego projektu uchwały znajduje się pod poniższym linkiem w pliku .doc –> LINK

To nasz wspólny sukces! Dziękujemy!

źródło: facebook.com/rotmistrzPileckiWarszawa