g52

Młodzi dla Polski zapraszają serdecznie na spotkanie pt. ?Szkolnictwo wyższe i sytuacja ludzi młodych na rynku pracy?, którego gościem będzie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości i były Prezes Rady Ministrów.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 1 grudnia o godzinie 18.30 w Auli Starej Biblioteki UW.

Nasz gość zostanie poproszony o wygłoszenie 15-minutowej prelekcji na temat sytuacji szkolnictwa wyższego i osób młodych na rynku pracy, wraz ze wskazaniem propozycji rozwiązywania zdiagnozowanych problemów. Po prelekcji moderator będzie zadawać konkretne pytania dotyczące wspomnianego wyżej tematu, z uwzględnieniem pozycji gościa, jego dotychczasowych działań politycznych, danych statystycznych oraz innych badań.

Istotą spotkania jest interakcja z zaproszonym gościem, jak również poznanie szczegółów programowych ważnych dla naszego pokolenia, czyli ludzi młodych ? pracujących oraz uczących się.

W związku z tym przewidujemy możliwość zadawania pytań dotyczących meritum spotkania przez publiczność. W zależności od aktywności i zainteresowania słuchaczy poszczególne wypowiedzi będą wybierane przez moderatora dyskusji w celu zachowania należytej dynamiki zebrania oraz uzyskania jak największej ilości informacji od gościa na temat działań w zakresie założonego tematu.

Propozycje pytań będziemy również wybierać spośród komentarzy umieszczonych pod niniejszym wydarzeniem, najciekawsze z nich obiecujemy zadać na spotkaniu, a także nagrodzić specjalnym prezentem- książką!

Jednym z celów organizowania takich spotkań jest przestrzeganie i wspieranie poprawy kultury słowa w życiu publicznym, dlatego prosimy uczestników wydarzenia o kierowanie swoich pytań w sposób adekwatny do miejsca dyskusji.

? Spotkanie ma charakter otwarty, choć najmilej nam będzie powitać tych, których jego temat dotyczy – studentów i świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych. Do zobaczenia! ?

WYDARZENIE NA FACEBOOKU