16938926_716016401902812_7479904237619451774_n

Organizacje odpowiedzialne za ogólnopolską akcję Upominamy się o Was, dotyczącą upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, mają zaszczyt zaprosić Was do wzięcia udziału w inicjatywie „Wyklęci na Profilowe!”.

Na czym polega nasz pomysł, nietrudno zgadnąć. Wybierzcie jedno ze zdjęć, które dla Was przygotowaliśmy i przed obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustawcie je jako swoje zdjęcie profilowe!

Dzięki temu nie tylko okażecie swoją pamięć, ale i sprawicie, że więcej osób będzie mogło usłyszeć o Żołnierzach Wyklętych i zainteresować się historią Antykomunistycznego Podziemia Zbrojnego w Polsce.

Poniżej zamieszczamy adres albumu ze zdjęciami, które dla Was przygotowaliśmy:
http://imgur.com/a/PoEiW/all

Dlaczego się upominamy? Dla nas, młodych, którzy stosunkowo niedawno ukończyli kursy historii na poziomie szkół średnich, niepojęte jest, że na kartach podręczników wolnej od komunistycznej propagandy Polski, brak jest treści dotyczącej Żołnierzy Wyklętych. Pokazuje to, że kaci, którzy skazali walczących o niepodległą Polskę na wieczną niepamięć, w 25 lat po obaleniu komunizmu dalej tryumfują. Oprawcy Żołnierzy Wyklętych cieszyć się mogą pomnikami w wielu miastach Polski, ulice noszą ich imiona. Dlatego właśnie upominamy się o Bohaterów, którzy nie złożyli broni i po zakończeniu II wojny światowej walczyli z sowieckim okupantem i marionetkową władzą stalinowską w Polsce.

W ramach naszej akcji, którą zapoczątkowaliśmy rok temu, organizujemy wydarzenia dotyczące Żołnierzy Wyklętych w kilku miastach w Polsce oraz patronujemy innym inicjatywom. Wśród wydarzeń na które Was zapraszamy znajdują się wykłady, debaty, pokazy filmów, wystawy, gry miejskie i inne atrakcje. Koniecznie śledźcie fanpage „Upominamy się o Was”, by otrzymywać bieżące informacje!

Akcję „Upominamy się o Was” prowadzimy wspólnymi siłami organizacji młodzieżowych i innych podmiotów, wśród których znajdują się Młodzi dla Polski, Stowarzyszenie KoLiber, Studenci dla Rzeczypospolitej, Sapere Aude, Patriotyczne Podlasie, Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum, Red is Bad, wmeritum.pl. Upominajcie się razem z nami!

Zaszczytem jest dla nas fakt, że naszą inicjatywę oficjalnym patronatem obejmuje Instytut Pamięci Narodowej.

Serdecznie dziękujemy osobom, które zdecydują się wziąć udział w niniejszej inicjatywie i zaproszą do niej swoich znajomych. Proponujemy też w opisie swojego zdjęcia profilowego umieścić link do niniejszego wydarzenia, by znajomi mieli ułatwione zadanie znalezienia go i wybrania swojego zdjęcia!

Pamiętajcie – kto ma przypominać, jeśli nie my?